Günlük olarak ücretsiz Steam random key paylaştığımız sayfamız aktif! Tıkla, sen de bi' tane al :)
Codemasters EA

Codemasters, EA’nın 1,2 Milyar Dolarlık Satın Alma Teklifini Onayladı

EA yönetim kurulunun Codemasters’ı satın alması için yaptığı oylama bugün sona erdi. Oylama sonucu olarak beklenen onay kararı çıktı ve EA yarış oyunları yapan başarılı şirket Codemasters’ı satın almaya karar verdi.

Bir mahkeme toplantısında, Codemasters‘ın 76 hissedarının 63’ü (hisselerin %99’unu temsil eden kısım) EA’nın devralma teklifini onayladı. Kurulun onayı imzalandığı için, satın alma anlaşması 16 Şubat’ta resmi bir duruşma sunucu onaylanacak. Her şey plana uygun giderse, EA’nın satın alım süreci bu yıl baharının sonuna kadar bitmiş olacak ve resmi olarak EA şirketin sahibi olacak.

Codemasters EA
Görsel: Dirt 5

Codemasters neden Take-Two’ya satılmadı?

Codemasters bir süredir Take-Two ve EA arasında yaşanan teklif sürecinin içindeydi. Şirketi 3 hafta öncesine kadar Electronic Arts dışında Take-Two da satın almak istiyordu. Fakat 1.2 milyar dolardan daha fazla teklif veremeyeceğini söyleyen Take-Two, yapmış oldukları 1 milyar dolarlık teklifi geri çekerek şirketi almaktan vazgeçtiklerini belirtti. Sonuç olarak şirket Electronic Arts’a kalmış oldu.

EA bu durumun yarış oyunları için çok heyecanlı olduğunu ve her yıl yeni bir yarış oyunu yapacağını belirtti. Henüz resmi olarak şirket EA’nın olmasa da süreç devam ettikçe resmiyete kavuşacak. Siz EA’nın şirketi almasını nasıl karşılıyorsunuz? Sizce EA, satın alımın ardından yarış oyunları konusunda iyi bir iş çıkarabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz. Diğer oyun haberlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. İyi günler.