Günlük olarak ücretsiz Steam random key paylaştığımız sayfamız aktif! Tıkla, sen de bi' tane al :)
Hayatta Kalma Oyunları PC

PC İçin En İyi Hayatta Kalma Oyunları 2021

Hayatta kalma oyunları birçok oyuncu tarafından tercih edilen ve sevilen bir oyun türüdür. Genel olarak hayatta kalma oyunlarındaki temel amaç, bir barınak inşa etmek, keşif yapmak, açlığa ve ortamdaki düşmanlara karşı mücadele vermektir. Popüler olan onlarca hayatta kalma oyunları arasından PC platformu için en iyi hayatta kalma oyunları listesini sizler için derledik.

PC İçin En İyi Hayatta Kalma Oyunları nelerdir?

Hayatta kalma oyunları PC kategorisinde yoğun ilgi gören kategorilerden bir tanesidir. Oyuncular tarafından beğenilen ve popüler olan hayatta kalma oyunları sırasıyla aşağıda yer almaktadır. Oyunların birçoğunun temelinde inşa etme, açlığa ve susuzluğa karşı mücadele verme temelleri yer almaktadır.

#10 DayZ

DayZ Hayatta Kalma

DayZ, Bohemia Interactive tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir kıyamet sonrası zombili hayatta kalma oyunudur. Açık dünyada birçok tehlikeye karşı kendinizi kollamanız gerekiyor. Hem macera olsun, hem de korku olsun diyenler için oldukça başarılı bir yapım. Ayrıca DayZ, Çok Oyunculu moduna sahiptir. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

#9 Rust

Rust Hayatta Kalma

Rust, Facepunch Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir çok oyunculu hayatta kalma oyunudur. Oyunda açlık, susuzluk gibi sorunların üstesinden gelmemiz gerekiyor. Oyunda barınak inşa ederek kendinizi koruyabilirsiniz. Çünkü diğer oyuncular sizin rakibiniz olacak ve sizi öldürmeye çalışacaktır. İttifak kurabilir veya savaşabilirsiniz. Rust’ın Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

#8 Green Hell

Green Hell Hayatta Kalma

Green Hell, Creepy Jar tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir hayatta kalma oyunudur. Son zamanların popüler hayatta kalma oyunları arasında yer edinen Green Hell, amazon ormanlarında geçmektedir. Oyun psikolojik bir macerayı ve korkuyu bir arada yaşatmaktadır. Denediğinize pişman olmayacağınız sayılı hayatta kalma oyunları arasında yer alacağından eminiz. Green Hell Steam sayfasına gitmek için tıkla.

#7 ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved Hayatta Kalma

ARK: Survival Evolved, oldukça popüler bir dinozorlu hayatta kalma oyunudur. Oyunda birçok canlı çeşitliliğinin yanı sıra savaş eşyaları da yer almaktadır. Açlığa ve susuzluğa karşı mücadele etmeniz, diğer canlılara karşı kendinizi korumanız gerekmektedir. ARK: Survival Evolved’in eşli oynama seçeneği de mevcuttur. Oyunun Steam sayfasına buradan gidebilirsiniz.

#6 The Forest

The Forest Hayatta Kalma

The Forest, Endnight Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan en popüler hayatta kalma oyunlarından birisidir. Oyunda bir uçak yolculuğu sırasında uçağınız bir ormana düşüyor ve ana karakterimizin oğlu kabile yerlileri tarafından kaçırılıyor. Oğlunuzu arayıp bulmaya çalıştığınız, kabile yerlileriyle sürekli çatışma halinde olduğunuz The Forest, sizlere gerilimi en üst düzeyde yaşatacaktır. The Forest Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca The Forest sistem gereksinimleri adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

#5 Don’t Starve Together

Don't Starve Together Hayatta Kalma

Don’t Starve Together, Klei Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir çok oyunculu hayatta kalma oyunudur. Oyunda mevsimler ve her mevsimin kendine özgü özellikleri mevcuttur. Arkadaşlarınızla oynadığınız zaman keyifli vakit geçirebileceğiniz zorlu bir oyun olan Don’t Starve Together, kendine has tasarımları ve müzikleriyle başarılı bir yapıttır. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

#4 Raft

Raft Hayatta Kalma

Raft, Redbeet Interactive tarafından geliştirilen ve Axolot Games tarafından yayınlanan bir okyanusta hayatta kalma oyunudur. İlk olarak tahta bir salda yola çıktığımız oyunda elimizdeki kancayla denizdeki eşyaları topluyor ve biriktiriyoruz. Oyunda adalara gidebiliyor ve keşif yapabiliyoruz. Arkadaşlarınızla beraber oynadığınızda oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz bir oyun olan Raft’ın Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

#3 Subnautica: Below Zero

Subnautica: Below Zero Hayatta Kalma

2019 yılında Unknown Worlds tarafından piyasaya sürülen ve Subnautica serisinin devamı olan Subnautica: Below Zero, bize göre en iyi su altında hayatta kalma oyunlarından bir tanesi. Su altı ve kara keşifleri sırasında birçok canlı ve bitkilerle karşılaşacağınız bu oyunda sizlere verilen görevleri sırasıyla yerine getirecek ve gezegenden kurtulmaya çalışacaksınız. Subnautica: Below Zero Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

#2 The Long Dark

The Long Dark Hayatta Kalma

The Long Dark, Hinterland Studio tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir hayatta kalma oyunudur. Oyundaki en büyük rakibimiz, zorlu kış şartlarıdır. Sürükleyici hikayesiyle ve kendine özgü grafikleriyle kendinizi The Long Dark ile baş başa bırakın. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

#1 No Man’s Sky

Uzay temalı hayatta kalma oyunu mu arıyorsunuz? No Man’s Sky tam size göre! Sayısız gezegenler arasında keşif yapabileceğiniz, çeşitli madenler ile barınak ve uzay araçları inşa edebileceğiniz oyunda zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacaksınız. No Man’s Sky’da gezegen çeşitliliği ve her gezegenin kendine has atmosferi sayesinde mükemmel bir deneyim yaşayacaksınız.

Hayatta kalma oyunları PC adlı listemizi beğendiniz mi? Fikirlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Diğer oyun haberlerimize göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. İyi günler dileriz.