Günlük olarak ücretsiz Steam random key paylaştığımız sayfamız aktif! Tıkla, sen de bi' tane al :)
iOS 14.5

PS5 DualSense ve Xbox Series X Kontrolcüleri iOS 14.5 Güncellemesiyle Birlikte Kullanılabilecek

iOS 14.5 sürümünün tanıtılmasının ardından yeni duyurulan bir gelişmeye göre PS5 kumandası ve Xbox Series X kumandası yeni iOS sürümü ile birlikte desteğe kavuşacak. Bu güncelleme sayesinde PS5 ve Xbox Series X kumandaları Apple cihazlarında kullanılabilir hale gelecek. Bu sayede iOS işletim sistemine sahip cihazlarda oyun oynarken bu kumandaları kullanabileceğiz.

14.5 güncellemesi bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecek. Beta test cihazları için dün kullanıma sunulmuş olan yeni güncellemede yer alan değişiklikler arasında her iki yeni nesil konsol kumandasının desteği yer alıyor. Ne PS5 ne de Xbox Series X kumandası şu anda iPhone veya iPad yazılımında desteklenmemektedir, ancak her ikisi de yakında yayınlanacak olan 14.5 güncellemesiyle birlikte kullanılabilir hale gelecek.

Xbox Series X iOS 14.5 Güncellemesi

iOS 14.5 güncellemesi ne zaman yayınlanacak?

14.5 güncellemesi ayrıca maske takarken Apple Watch ve iPhone kilidini açma özelliğini, Siri acil durum iletişim aramasını, CarPlay ETA paylaşımını ve çift SIM 5G desteğini de içeriyor. Apple tam olarak ne zaman 14.5 güncellemesinin yayınlanacağını söylemedi, fakat beta kullanıcılar için dün kullanıma sunulduğundan dolayı önümüzdeki birkaç ay içinde herkes için yayınlanacağı düşünülüyor.

Güncellemenin yayınlanacağına dair bilgiler elimize ulaştığında yayınlanan resmi tarihi sizlerle paylaşıyor olacağız. Detaylar için bizleri takip etmeyi unutmayın. Yayınlanan diğer oyun haberleri adlı içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Yeni güncellemeyle alakalı fikirlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. İyi günler dileriz.